Gyenge az immunrendszered?
Próbáld ki ezt a terméket!
Igazi immunbomba a tömény csipkebogyólé és bodzalé keveréke amit a hozzáadott aloe tesz igazán teljessé.
Miért a csipkebogyó?
Leginkább a C-vitamin tartalmáról ismerik a csipkebogyót, viszont ennél sokkal több van benne, mondhatni igazi csodaszer. Igazán javasolt az őszi-téli időszakban a fogyasztása, hiszen rengeteg jótékony hatással bír - nézzük meg, mik is ezek pontosan!
- 1. Erősíti az immunrendszert. A C-vitamin mellett olyan vitaminok is megtalálhatóak benne, mint a B1-, B2-, P-, valamint K-vitamin. Fokozza a szervezet védekezőképességét, ezáltal segít a fertőzések, megfázások megelőzésében, kezelésében.
- 2. Szabályozza a vércukorszintet. A csipkebogyó húsa cukorbetegeknek is rendkívül hasznos, hiszen erősíti az immunrendszert, valamint vércukorszint szabályzó hatása is ismert.
- 3. Erősíti az érfalakat. Szabályozza az erek áteresztőképességét, érszűkület és érelmeszesedés megelőzésére és kezelésére is kiválóan alkalmazható.
- 4. Segíti a zsírok lebomlását
- 5. Szerepet játszik a csontképződésben Elősegíti a csontok megerősödését, szilárdságát, segítséget nyújt a csontképződésben.
- 6. Jótékony hatással bír az ízületekre is.
Miért a bodza?
A bodzát különösebben nem kell bemutatni senkinek. Tavasz vége felé a bodzaszörp neve sokaknak ismerősen cseng, de vajon hányan tudják azt, hogy milyen gyógyító hatásai vannak ennek a növénynek. Lássuk hát, mit is tud a bodza!
- Az indiánok fertőzések kezelésére használták a bodzát.
- Leggyakrabban a nátha orrfolyás és torokfájás tüneteinek kezelésére használják, valamint segít csökkenteni a lázat, izomfájdalmakat és az influenza más tüneteit.
- Ez a gyógynövény hatékony méregtelenítő, és úgy vélik, hogy segít az olyan fertőzések tisztításában, mint a pattanások, kelések és bőrkiütések. Folyadékként is felhasználják a bodzát a bőrre, mint általános vérzéscsillapítót.
- A tanulmányok azt mutatják, hogy a bodza kivonat hatékony kezelés az influenzára. A bodza virágát hagyományosan megfázás, influenza és láz kezelésére használják, mivel erős izzasztó és hűtő összetevőket tartalmaz. A közelmúltban tesztelték a bogyó egyik elfogadott kivonatát, és kimutatták, hogy jelentős javulást hozott az influenza tüneteinél 2-3 nap leforgása alatt.
- Gyógynövény-kezelésként használják székrekedés esetében. Itt nálunk Európában gyakran használják enyhe hashajtóként és vízhajtóként, vagyis a bodza hasznos a vesék egészségét tekintve is.
- Kimutatták a bodzáról, hogy antibiotikum kezeléssel együtt, jótékony hatással van a szinusz fertőzésekre.
- A magas koleszterinszintben szenvedőket vizsgálva, korai jelentések szerint a bodza csökkentheti a koleszterinszintet és növeli az alacsony sűrűségű lipoproteint, más néven „rossz koleszterint".
- A bodza öregedés-gátló tulajdonságokkal is rendelkezik.
- Gyógynövényként is használják, immunrendszer-erősítő. A fekete bodza ösztönzi az egészséges immunreakciót a nem kívánt organizmusok ellen, melyek influenzaszerű tüneteket okoznak. A fekete bodza antioxidáns és immunrendszer erősítő tulajdonságai jótékony hatást gyakorolnak a test normális reagálására az A és B vírusok által okozott influenzával szemben. A bogyók, mint a legtöbb bogyós növénynél, tele vannak antioxidáns flavonoidokkal.
- A bodza tartalmaz antocianin flavonoidokat, melyek ismertek a szabad gyökök semlegesítési tevékenységeikről az egész keringési rendszerben.
Ha fontos az egészséged nem hiányozhat a házipatikádból!
Összetevől: cukor, víz, 11% tömény csipkebogyólé (ami 71,5% csipkebogyó-levének felel meg), 3,6% tömény bodzalé (33,4% bodzalé-egyenértéknek felel meg), savasságszabályozó: citromsav, cink, szárított aloe juice (0,01%) ), aroma.
Elkészítés: 1 rész vízhez adjunk 1 rész szirupot.
|